Göbekli Cami Halısı

gobekli

Göbekli Cami Halıları
Camilerde kullanılan cami halısı çeşitleri birbirinden farklı iplik türlerine ve desenlerine göre ayrılırlar. Cami halısı belirlerken önemli olan nokta ise caminin ambiyansına en uygun halı modelini tercih etmektir. Özellikle bu şekilde alınan cami halılarının ortamı daha iyi gösterdiği ve ibadet eden kişilerin de dikkatini dağıtmadığı bir gerçektir. Cami halısı modelleri arasında yer alan göbekli camı halıları özellikle tarihi ve kültürel değeri olan camilerde tercih edilen halı modelidir. Gösterişli ve oldukça şık bir görünüme sahip olan göbekli cami halıları kültürel ve tarihi camilerin ortamına ve özelliklerine kolayca ayak uydururlar. Bu nedenle de genellikle tarihi cami ve büyük camilerde tercih edilirler.

Çeşitli Göbekli Cami Halıları

Göbekli cami halıları desen bakımından birbirinden farklılık gösterebilir. Halının genelinde desen olduğu gibi bu desen belirli bir ahenk halinde halının göbeğine doğru toplanmakta ve göbekte güzel bir desen oluşturmaktadır. Bu desen zaman zaman geometrik bir şekil haline dönüşürken zaman zaman da çiçek motifi haline dönüşmektedir. Cami halısı modellerinden biri olan göbekli cami halısı pek çok önemli ve büyük caminin başlıca halı modeli tercihi arasında yerini almıştır. Cami halısı modellerine baktığınızda göbekli cami halısı modellerinin diğer saflı ve seccadeli modellere göre daha gösterişli ve güzel durduğunu görebilirsiniz. Allah’ın evini güzelleştirmek ve bakımlı tutmakta sevap olduğundan dolayı bu halı modelini tercih ederken, ibadet etmeye gelecek kişilerin de beğenisini alırsınız.

En Güzel Göbekli Cami Halıları

Göbekli camı halısı saf yünden, akrilik ve polyamid iplikten üretilirler. Hepsi dayanıklı, kaliteli, koku yapmayan, renk atmayan ve ibadet sırasında ibadet eden kişilerin ayaklarına ve dizlerine zarar vermeyen yumuşaklıkta ipliklerdir. Bu iplikler kullanılarak en kaliteli ve uzun ömürlü göbekli cami halısı modelleri üretilir. Sizde cami için en kaliteli, dayanıklı ve aynı zamanda en gösterişli cami halısı çeşidiniz arıyorsanız Öztekin Halı göbekli cami halıları modellerini mutlaka incelemelisiniz. Hem görsellik açısından güzel hem de fiyat bakımından en uygun fiyatlar dâhilinde sunulan bu halı modelleri için iletişim bilgileri üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Yorumlar kapatıldı.