Cami Halısı Çeşitleri

Cami Halısı Çeşitleri

İbadet mekânlarımız arasında yer alan camilerimiz içerisinde yer alan eşyalar ile hem ibadet ortamının daha konforlu hem de daha temiz olmasını sağlarlar. Cami halıları diğer halı çeşitlerine göre önemli bir görevi üstlendikleri için bu göreve layık olmak adına uygun iplikten ve malzemeden üretilir.

Bu malzemeler arasında ibadet eden kişilerin ayaklarının ve dizlerinin acımaması için yumuşak ve batmayan iplikler yer alır. Cami halısı çeşitleri hem desenlerine hem de iplik çeşitlerine göre ayrılırlar. Cami halıların en çok kullanılan iplik çeşitleri safyün, akrilik ve polyemiddir. Cami halıları da bu çeşitler içerisinde kendine has özelliklere sahiptir. Örneğin akrilik cami halısı modelleri, uzun yıllar kullanıma uygun, keçelenmeyen, koku yapmayan ve renk atmayan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle de camilerde en çok tercih edilen halı modelleri arasında yer alır.

Birbirinden Çeşitli Cami Halısı Modelleri

Cami halı çeşitleri iplik türlerine göre ayrıldığı gibi aynı zamanda desenlerine göre de ayrım gösterirler. Bu çeşitler arasında, göbekli cami halısı, saflı cami halısı, seccadeli cami halıları yer alır. Bu halı modelleri arasından dilediğiniz modeli tercih edebilir ve cami ölçülerine göre kısa sürede hazırlanmasını bekleyebilirsiniz. Cami halısı çeşitlerinin bolluğu sayesinde, caminizin renklerine ve desenlerine en uygun halıyı bulmakta sizler için kolay olacaktır. Camilerde genellikle birbirinden farklı fayans ve duvar süslemeleri olduğundan dolayı, bu ortama en uygun halı modelinin de uyum sağlaması gerekecektir. Özellikle de tarihi camilerde ortamın doğal ve tarihi havasını bozmamak adına kullanılacak halının modeli oldukça önemlidir.

Cami İçin En Uygun Cami Halısı Çeşitleri

Halı modellerinde seccadeli, saflı modeller ibadet eden kişilerin daha düzenli ve kolay bir şekilde yerleşmesini sağlayan modellerdir. Göbekli cami halısı modelleri ise oldukça gösterişli ve özellikle de tarihi camilerimiz için en uygun halı modeli içinde yer alır. Öztekin Halı olarak cami halısı çeşitleri bakımından hem bol çeşitliliğe hem de en kaliteli cami halılarına sahibiz. Sizler de caminiz için en uygun halı modelini arıyorsanız eğer bizlere adresimizden veya iletişim bilgilerimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.